Zawody sportów walki

Niespełna rok temu grupa młodych osób trenująca w piwnicy boks postanowiła założyć prawdziwy klub sportów walki.

Kilka miesięcy później zarejestrowaliśmy stowarzyszenie Amatorski Klub Bokserski Polonia Prabuty.

Dzięki uprzejmości ZGM, otrzymaliśmy w dzierżawę pomieszczenie w obrębie byłych warsztatów szkolnych. Z stanu bardziej niż surowego, zaczęła powstawać salka bokserska. Dużo jeszcze przed nami, ale krok po kroku miejsce to zaczyna coraz bardziej przypominać to, o czym marzymy. Wszystko robimy własnymi rękoma i za własne pieniądze. Dzięki temu, satysfakcja z tego co powstaje, jest podwójna.

Przez ten czas poszliśmy także do przodu pod względem organizacyjnym. Jest już dwóch trenerów, papiery instruktorskie robi też kolejny z trenujących. Funkcjonują dwie sekcje – boksu i kick-boksu. Jest nas kilkunastu, trenujących bardzo aktywnie lub tylko rekreacyjnie. Są też tacy, co wpadną od czasu do czasu, albo po prostu bardzo życzliwie patrzą na to, co robimy.

Na każdym kroku podkreślamy, że jesteśmy tylko stowarzyszeniem grupy ludzi, pasjonatów sportów walki. Nie kreujemy się na nie wiadomo kogo, bo nie jest nam to potrzebne. Budujemy nasz klub nawet nie krok po kroku, ale kroczek po kroczku. Ale robimy coś, czego nikt inny jeszcze tutaj nie robił.

To co w środowisku ludzi uprawiających klasyczne sporty walki jest najpiękniejsze, to wzajemny szacunek i życzliwość. Dzięki nim mamy kontakty między innymi z klubem Tiger Team z Kwidzyna, który w tym środowisku funkcjonuje już kilkanaście lat. Z Kwidzyna wyszła propozycja zorganizowania w Prabutach zawodów pokazowych. Oczywiście podchwyciliśmy pomysł. I dostaliśmy jeszcze „błogosławieństwo” Pomorskiego Związku Kickboxingu.

Rozmowa dotycząca możliwości zrobienia takich zawodów na naszej Hali Sportowej którą przeprowadziłem z Waldemarem Groszewskim trwała kilka minut, a odpowiedź na zapytanie brzmiała: nie ma sprawy!

 

Szanowni Prabucianie!

Mam zaszczyt zaprosić Was wszystkich na pierwsze w historii Prabut zawody sportów walki, które już dzisiaj otrzymały rangę Mistrzostw Województwa Pomorskiego. Odbędą się one na Hali w niedzielę 18 lutego.

Programu zawodów nie mamy jeszcze sprecyzowanego, ale mogę powiedzieć, że będzie kickboxing, grappling i coś jeszcze. Prabuty będą reprezentować młodzi podopieczni Bartka Poważyńskiego. A jeden stary piernik w barwach Polonii stoczy jeszcze pokazową walkę bokserską.

Jak napisałem, to nie wszystko. Szczegóły wkrótce. Wstęp oczywiście będzie bezpłatny.

Będzie nam bardzo miło, jeżeli w Hali oprócz nas zjawi się także publiczność. Po cichu liczymy, że będziecie nas dopingować. 

Pozostał miesiąc. Działamy.

Do zobaczenia na Hali!