Zapraszamy na wielkie wydarzenie sportowe!

Nieco ponad miesiąc temu napisałem o organizowanej przez nas imprezie sportów walki. Imprezie jakiej jeszcze w Prabutach nie było…

Na dwa dni przed zawodami chciałbym ponownie zaprosić wszystkich prabucian (i nie tylko ma się rozumieć!) na niedzielę w Hali Sportowej. Z ogromną dumą powtarzając, że będziemy mieli imprezę jakiej jeszcze w Prabutach nie było. Mało tego, zapowiada nam się jedno z największych – o ile nie największe – tego typu wydarzeń w Polsce!
Mistrzostwa województwa i kickboxingu i grapplingu. Kick-boksu przedstawiać raczej nie muszę, grappling to formuła walki polegająca na chwytach i przewróceniach, bez zadawania ciosów. Przyjeżdża do nas 160 zawodników z kilkunastu klubów Polski północnej. Tak, tak, stu sześćdziesięciu! Pomiędzy nimi zawodnicy mający tytuły mistrzów Polski i laury zdobywane na mistrzostwach świata czy Europy! W tym towarzystwie nie zabraknie też reprezentantów Prabut. Będą to Krzysiek „Kryniu” Kłosiński, Mateusz Czeszejko, Andrzej i Radek Dzwonkowscy, podopieczni trenera Bartosza Poważyńskiego. Będzie też najbardziej utytułowany prabucianin w tych sportach, Paweł Węgrecki.

Pierwsze walki rozpoczną się około godziny 10:30, ale oficjalne otwarcie imprezy nastąpi o godzinie 11:00. Walki toczyć się będą na czterech matach jednocześnie. Postaraliśmy się o godną oprawę wydarzenia, będzie telebim, będą światła, będzie konferansjer Artur „Aful” Grabara, będzie można zjeść ciasto i napić się herbaty.
Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie biletów. Cena nie powinna być przeszkodą dla nikogo (5 zł bilet normalny, 10 zł bilet-cegiełka). Chcieliśmy w ten sposób pokryć choć część kosztów (z racji tego, że impreza nie była wpisana w kalendarz finansowy PCKiS, pieniądze na nią wykłada stowarzyszenie Polonia Prabuty), im więcej zbierzemy, tym mniej dołożymy z własnych. Dlatego zachęcamy do wspierania nas, bo na sponsorów w Prabutach nie ma co liczyć, taki tutaj niestety mamy klimat wokół sportu i nie tylko. I takie ekonomiczne realia biednego miasta. Bilety mają jeszcze jeden cel – chcemy odzwyczajać prabucian od darmochy. Nie po to ktoś ciężko pracuje, żeby później ktoś inny przyszedł „na sępa”, kręcił się tu i tam, zostawił papierek, puścił bąka, ponarzekał i poszedł sobie na piwko. Kto zna prabuckie realia, ten wie o czym mówię. Takim „kibicom” to my dziękujemy.

Wszystkie wpływy zostaną wpłacone na konto PCKiS, to tak dla informacji, żeby nikt sobie nic nie myślał.

Chciałbym w tym miejscu z góry podziękować Prabuckiemu Centrum Kultury i Sportu za pomoc w organizacji tej imprezy, bez PCKiSu ona by się po prostu nie odbyła, a jeśli nawet, to byłaby znacznie skromniejsza.

Jeżeli ktokolwiek chciałby w jakikolwiek sposób nam pomóc w kwestiach organizacyjnych (sprzedaż biletów, pomoc dla sędziów, fotki itp) to bylibyśmy bardzo wdzięczni i zapraszamy na spotkanie organizacyjne, dzisiaj na Warsztatach o 18:30 lub kontakt telefoniczny ze mną: 507 969 699

Jeszcze raz wspólnie zapraszamy do odwiedzenia nas w niedzielę. Jeżeli nie macie dużo czasu, wpadnijcie choćby na chwilę. Od Was, Szanowni Prabucianie, też zależy czy się uda. Jeśli tak, to będzie to wielki krok dla rozwoju takich sportów w Prabutach. Ja już wybiegam marzeniami do meczu bokserskiego w którym miałbym zaszczyt chociaż raz walczyć w moim rodzinnym mieście, czy też zrobić coś, o czym mówiłaby cała Polska. Bo takie marzenia w naszej Polonii mam nie tylko ja. Naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie. Niedzielna impreza pokazuje, że wystarczy chcieć.

DO ZOBACZENIA NA HALI SPORTOWEJ PRZY OBROŃCÓW WESTERPLATTE !