Zapraszam na niezwykłe spotkanie

Drodzy Prabucianie!

Orla Straż to organizacja pomagająca ofiarom tragedii jaką jest wojna w Syrii. Pomagająca w sposób wyjątkowy. Jej wolontariusze (kilka osób skupionych wokół byłego oficera Wojska Polskiego, Bartosza Rutkowskiego) jeżdżą osobiście na Bliski Wschód, na pierwszą linię konfliktu i w same centra największych problemów. Kupują leki, wyposażenie, pomagają w odbudowie szkół i infrastruktury… Bo prawdziwe ofiary tej wojny nie chcą uciekać ze swojej ziemi. Ci ludzie chcą tam żyć. Orla Straż im w tym pomaga.

Jest mi niezwykle przyjemnie powiedzieć, że Prabuty pomagają Orlej Straży. Niespełna rok temu przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy. Mamy też kolejny pomysł na przyszłość. Jednak póki co, chcielibyśmy zaprezentować naszą ideę szerszej grupie mieszkańców Prabut. Opowiedzieć o tym, jak szeroko pojęty konflikt w Syrii wygląda naprawdę. Chcemy opowiedzieć o sprawach, których nie dowiecie się w żadnej telewizji… To dla nas także bardzo ważne, aby jak najwięcej ludzi o dobrych sercach i otwartych umysłach dowiedziało się o nas i o tym, czym naprawdę jest tamta wojna…

Zapraszam Was wszystkich gorąco na spotkanie z członkami Orlej Straży do Domu Kultury, jutro (czyli w środę) o godzinie 18:30. Zapewniam, że ci którzy przyjdą, nie będą żałować.

Wcześniej, Bartosz i Dawid, na wniosek mój i radnej Janiny Lange będą gośćmi na sesji Rady Miejskiej. Chcemy w ten sposób jako władze Prabut choćby symbolicznie uhonorować działalność Orlej Straży.

Zapraszam jeszcze raz do Domu Kultury. Środa, godzina 18:30.

Do zobaczenia!!