Wywiad dla TVN

Dzisiaj przyjechali do Prabut reporterzy stacji TVN. Kręcili reportaż o naszym radnym, Tomaszu Wandzlu. Jednym z wypowiadających się na jego temat, miałem być ja.

Rozmowa zaczęła się w ten sposób:

-Gdzie zaparkowaliście? Macie auto z waszym logiem?

– Nie. Coś by nam groziło?

-W dzień raczej nie, ale w nocy, nie ręczę. Sporo osób za TVN tutaj nie przepada. Ja także Was nie lubię…

Miny reporterów TVN w tym momencie były bezcenne 🙂

Następnie podyskutowaliśmy o poprzedniej wizycie tej stacji w Prabutach i rozdmuchaniu przez nią afery z policjantami. Wówczas, w poszukiwaniu sensacji, TVN wyrządził Prabutom niedźwiedzią przysługę, na co dowodem jest obecna sytuacja w zmaganiach policji z naszą patologią. Choć nie wiem, czy określenie niedźwiedzia przysługa jest tutaj na miejscu. Sądzę, że TVN od początku miał gdzieś, jakie dla prabucian będą skutki tego „reportażu”.

W dyskusji nie doszliśmy do porozumienia. Bo ja mówiłem o realiach, zaś pani i panowie z TVN mówili o wizji świata zza szkła kamery.

Następnie, zgodnie z obietnicą, udzieliłem wypowiedzi o Tomku Wandzlu. Teraz pozostaje zagadką, co też telewizja z tego wyrzeźbi. Zobaczyć nie zobaczę, nie mam telewizora.

Dlaczego nie lubię stacji TVN?

Bo uważam ją za jednego z największych ogłupiaczy naszego społeczeństwa. Tworzącego programy idiotyczne, których obecność na antenie powoduje, że widzowie oswajają się z żenadą i przyzwyczajają się do niej. Nie trzeba być doktorem psychologii, aby wiedzieć, jak złe jest to zjawisko.

Poza tym uważam, że jest to telewizja manipulująca faktami i kreująca fałszywą rzeczywistość. Materiały pokazywane w związku z naszą aferą policyjną, są na to doskonałym przykładem. TVN szuka sensacji za wszelką cenę. Zaś faworyzowanie pewnej grupy politycznej oraz dyskredytowanie jej przeciwników, to już, jak powiedział Paweł Kukiz, mistrzostwo propagandy rodem z komunizmu.

Wszystko to co napisałem na temat tej telewizji, mocno zapewne kontrastuje z faktem udzielenia im wypowiedzi. Nie twierdzę, że wszystko co jest w tej stacji puszczane, to kłamstwa, zło i głupota. Prognoza pogody na przykład, jest tam podobno całkiem niezła. Dlatego wierzę, że materiał o Tomku Wandzlu również będzie normalny i udany. W końcu, nawet będąc kipiącym nienawiścią kibolem i faszystą, trzeba być czasami optymistą  🙂