O bezpieczeństwie na wsiach

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Pod takim hasłem organizowane są spotkania policjantów z mieszkańcami miast i wsi. Przekaz jest czytelny i nie potrzeba do niego żadnego uzasadnienia.

Wszyscy zdają sobie sprawę ze słabości policji w Polsce. Skąd ta słabość, to temat na inna dyskusję. Ale na pewno nie ułatwi pracy stróżom bezpieczeństwa brak kontaktów z mieszkańcami oraz ich zaufanie. Bez informacji -mylnie kojarzonych z donosicielstwem – policja jest tak naprawdę na wpół ślepa i głucha. A to odbija się na naszym bezpieczeństwie.

Było już jedno takie spotkanie w Prabutach, które mimo tragicznej frekwencji (5 osób), obecni uznali za udane. Teraz stróże prawa chcą porozmawiać z mieszkańcami Stańkowa, Obrzynowa, Jakubowa i Pachutek. Spotkanie odbędzie się w piątek o godzinie 17:00 w świetlicy wiejskiej w Obrzynowie. Zapraszam w imieniu policjantów i sołtysów.

 

P.S. Niejako przy okazji… To informacja potwierdzona przez weterynarzy – w Prabutach ktoś truje psy. Ostatni przypadek miał dwa dni temu. Współczuję z całego serca wszystkim właścicielom. I mam nadzieję, że uda się nam ustalić tego zwyrodnialca…