Marek Brzeziński – łowca burz

Pomimo tego, że Prabuty są teraz jakie są, niewątpliwie nadal spotkać tutaj można wielu ciekawych ludzi z niezwykłymi pasjami. Śmiem twierdzić, że w naszym mieście współczynnik niezwykłego człowieka na metr kwadratowy jest bardzo wysoki.

Problemem jest tutaj jednak to, że takich ludzi nikt nie docenia. Nikt też im za bardzo nie pomaga, nikt nie myśli tez o „reklamowaniu” ich przed innymi mieszkańcami. Zwłaszcza jeśli są to ludzie młodzi…

Zbieram się do tego od dawna i zaczynam dzisiaj. Chciałbym na łamach Prabuciaka przybliżać Czytelnikom wspomnianych ciekawych ludzi i ich niezwykłe pasje.

Na początek ktoś, kto idealnie wpasowuje się w tematykę istotną w ostatnim czasie. W pogodę.

Marek Brzeziński zajmuje się szeroko pojętym przewidywaniem pogody w naszej okolicy. Oczywiście nie przewiduje jej z fusów czy szklanej kuli, ale na podstawie konkretnych danych meteorologicznych. Pasjonują go zwłaszcza burze i ekstremalne zjawiska meteo. Prowadzi swój kanał na Facebooku, gdzie odpowiada na jakże ważne latem pytanie: będzie dzisiaj deszcz czy nie będzie. Edukuje też tam na temat złożoności procesu powstawania danych zjawisk – czyli mówiąc kolokwialne, tłumaczy skąd się bierze deszcz, albo dlaczego go nie będzie…

Nie da się zaprzeczyć – pasja nie dość że niezwykła, to jeszcze pożyteczna dla innych.

Szkoda, że póki co, Marek nie umie jeszcze zaklinać deszczu. Czasami by się przydało..

Prywatnie, Marek pochodzi spod Gdakowa, jest zawodowym kierowcą, jeżdżącym busem po europie oraz bardzo sympatycznym człowiekiem.

Polecam, link do kanału poniżej:

https://www.facebook.com/MrDevek/

Lub w wyszukiwarce jako Marek Brzeziński Polish Storm Chaser